معرفی اعضا

محمد مهدی هاشمی

مدیرعامل و هم‌بنیانگذار

محمد یک مشاور پرانرژی و کارآفرینه؛ که بعد از مهندسی برق، MBA گرفته، شیفته‌ی داستان آدم‌ها و کمک به توسعه‌ی اون‌ها شده و دیوانه‌وار روانشناسی و جامعه‌شناسی و فلسفه خونده! مهمترین هنر محمد، سازمان‌دهی افکار خلاقانه و تبدیل اون‌ها به کسب‌وکاره. البته نوازندگی سه‌تار و درست کردن سالادهای متنوع رو هم نمی‌شه جزو هنرهاش نشمرد! خوره‌ی کارهای کامپیوتری بودن از طفولیت (یعنی ۱۶-۱۷ سالگی!) موجب می‌شه که گاهی اونو کودک کار بدونیم! اما مهمتر از این، یادگیری عمیق از سی‌-چهل تا پروژه و چند هزار نفر مدیر، موجب می‌شه که اغلب روی تجربه‌ی محمد حساب زیادی باز کنیم. اگرچه بچه‌های نشا همیشه از این ضرب‌المثل محمد که «خدا در جزئیات است» در عذابن! اما همین به هم وصل کردن جزئیات موجب شده که در ارزیابی و منتورینگ مدیران، تفسیرها و سرنخ‌های تأثیرگذاری ایجاد کنه.

سید هادی کمالی

رییس هیئت‌مدیره و هم بنیانگذار

هادی یک استراتژیست واقعیه! نه از اون‌هایی که فقط ادبیات استراتژی رو می‌دونن؛ بلکه از اون‌ها که با متعادل کردن روحیه‌ی کارآفرینانه و منطقی، هم‌بنیان‌گزار چندتا بنگاه اقتصادی بوده که الان کسب‌وکار پررونقی دارن و بنابراین، از جمله مشاورین مدیریته که پاشون روی زمین هست. خوبیش اینه که تحصیل مهندسی صنایع و MBA، هادی رو در رویکرد مبتنی بر سیستم و کسب‌وکار غرق نکرده و در این سال‌ها، مطالعه و تجربه‌ی مستمر در حوزه‌های رهبری و توسعه‌ی فردی، از اون یک ارزیاب و منتور اثرگذار هم ساخته. اگرچه سروصدای هادی زیاد نیست، اما خیلی‌ها توی نشا معتقدن که هیچ کار مهمی اینجا بدون نظر هادی انجام نمیشه و یک‌جور گادفادر ما به شمار می‌آد و خزانه بدون اذن ایشون باز و بسته نمیشه! البته ما همیشه با سوء استفاده از عشق سیدهادی به شیرپسته، روابط گرمی رو باهاش رقم می‌زنیم و هوامونو داره!

محمد جامعی مقدم

محمد جامعی‌مقدم

عضو هیئت‌مدیره

منضبط و دقیق و جدی، با خارق‌العاده‌ی قدرت تنظیم شدت نظم و جدیت در موقعیت‌های مختلف! یعنی می‌شه محمد رو باکلاس‌ترین و قاطع‌ترین مدیر متواضع، شوخ، منعطف و شعردوست در تاریخ دونست! محمد یک دو زیسته که از سال ۸۰ همزمان با نقش‌های مدیریت ارشد در سازمان‌های اقتصادی، به عنوان مشاور و مدرس مدیریت هم فعالیت کرده و به خوبی از دانش و ابزارهای مدیریتی، در دنیای عمل بهره می‌بره. هه جز نقش‌آفرینی در راهبری نشا، محمد مرجع اصلی ما در طراحی و اجرای برنامه‌های ارزیابی و توسعه در سطوح عالی مثل هیأت‌مدیره‌ها هم هست. از زمانی که ایشون سهامدار و عضو هیأت‌مدیره‌ی نشا شدن، ما هنوز رومون نشده به جز آقای دکتر جامعی خطاب‌شون کنیم! اگرچه با پررویی، همیشه سیگنال‌های خوب بورسی رو از ایشون می‌گیریم؛ البته سیگنال‌های فاندامنتال که به قول خودشون سود حلال ناشی از صبر و بنگاه‌داری خوب ایجاد می‌کنه!

کسری جنیدی

مدیر محصول کانون

اگه یک نفر بتونه همزمان سه تا کانون ارزیابی برگزار کنه یعنی روزی 24 نفر رو برای کار راهه شغلی بررسی دقیق کنه و با 39 مشکل اجرایی جدی در حد آتش سوزی ساختمون با لبخند برخورد کنه و آخر شب هم با خیال راحت برات گیتار بزنه، اون تا حدودی میتونه شبیه کسری باشه!

مهدی مناف زاده تبریز

منتور و سر ارزیاب

چهل سال روانشناسی و مشاوره و زندگی در چند کشور و سه قاره این کره خاکی کوچیک اگه یه چیزی به آقای مناف زاده یاد داده باشه، فضیلت تشخیص و مداخله به موقع است!
تو صحبت با آقای مناف زاده هیچ کسی نمیدونه چه جوری اما به خودش میاد میبینه از نظریه انتخاب دکتر گلاسر گرفته تا شمس تبریزی و مولانا، از فیلم پدر خوانده گرفته تا انیمیشن لوک خوش شانس و تام و جری، درس هایی برای زندگی و الآنش رو داره استخراج میکنه.
بله، منتورینگه دیگه!

سید هادی فرحزادی

مدرس، منتور و ارزیاب

همواره با لبخند و از طرق علمی میشه تصمیم گیری کرد، اون هم تصمیم گیری های سخت. البته اگر به ابزارهای تفکر آشنا باشیم. هادی ابزارهای تفکر و تصمیم گیری را در کسوت کارآفرین، مدیرعامل و مشاور بارها به کار برده، تا داستان زندگی کاری اش را از مهندسی برق و برنامه نویسی میکروکنترلر به مدیریت کارآفرینی و مشاوره مدیریت برساند.

مصطفی فرهاد خانی

مربی چابک سازی، مشاور منابع انسانی

مصطفی نگاه دقیق و لبخند همیشگی‏ای داره و یه جورایی عاشق تفکر چابک و مسائل افراد در سازمان هستش.
اگه باهاش رو به رو بشین از اینکه با اشتیاق بهتون گوش میکنه و همواره به دنبال راهکار و حل مسائل هست، لذت میبرین. شاید به همین دلیل گزینه مناسبی واسه مشورت در حوزه های منابع انسانی و چابک سازی تیم هستش.

علیرضا متقی

تحقیق و توسعه، ارزیاب

علیرضا بسیار منظم و علاقه مند به تحقیق و یادگیری است، کافیه کاری بهش بسپاری تا نهایت سلیقه و ذوقش رو به کار بگیره و در پایان شگفت زده ات کنه. عادات جالبی در کتاب خوندن داره، مثلا هر کتابی رو که میخونه یه خلاصه ی کوچیک چند صفحه ای برای همکارانش از کتاب تهیه میکنه و میاره شرکت، چون اعتقاد داره:
آب دریا را اگر نتوان کشید ***هم به قدر تشنگی باید چشید.

صدف گرجی

راهبر کانون و کارشناس تجربه یادگیری

صدف توان مدیریت و به انجام رسوندن همزمان چند تا کار رو داره، یک مهندس صنایع که خیلی سریع یاد میگیره و خیلی دقیق و منظم اجرا میکنه.
عاشق سفر و حیوانات هستش و تمام گربه های اطراف شرکت رو در دو نوبت صبحانه و ناهار باید رسیدگی کنه. یکی دیگه از علاقه مندی هاش هم گل ها و گیاهان هستند، به طوری چند ماه بعد از اینکه به نشا اضافه شده، دفتر از محیط اداری تبدیل به یک جنگل استوایی با تنوع بالای گیاهی شد.

امیر علی انقطاع

توسعه محتوا و نوروساینس

امیرعلی از دوران دبیرستان با تیم نشا شروع به همکاری کرد، در آن روزها یک نوجوان علاقه مند به روانشناسی بود که خیلی سریع با پژوهش و مطالعه بسیار نقش های پررنگی در تیم پذیرفت، نقش هایی همچون توسعه دهنده محتوا، تحقیق و توسعه و تحلیلگر رفتار نوشتاری درکانون های ارزیابی. امیرعلی به معنای واقعی عاشق موسیقی و روانشناسی و خلاقیت است.

مریم شعبانی

ارزیاب و مدیر پروژه

مریم ترکیبی از چند موهبت و توانمندی است، صدا و بیان شیوا، صبر و پیگیری مثال زدنی و البته رفتار محترمانه و محبت آمیز. حالا شما به اینها که گفتیم دکترای مدیریت کسب و کار و سال ها تجربه مدیریت داخلی و مدیریت بازاریابی را نیز اضافه کنید.

سجاد یاری

مدیر مالی

اینکه چرا یک مدیر مالی طبع شاعرانه دارد و سالهاست که از نوجوانی شعر میگوید در نشا اصلا چیز عجیبی نیست. حتی اینکه در حین تعمیرات و نوسازی دفتر میتواند از مهندسین طراح داخلی تا کارگرها را با هم هماهنگ کند و تعارضات بین ایشان را با حوصله مدیریت کند هم چیز عجبی نیست. عجیب این است که در حین فشار کاری وحشتناک و خستگی؛ نه تنها تولد همکارانش را فراموش نمیکند بلکه برای هدیه تولد گروه هم راه اندازی میکند.

آرش صادقیان حقیقی

آموزش مجازی

آرش بیشتر گرایش به خلاقیت و ایجاد و راه اندازی کارهای جدید داره. خیلی به کودکان و هنر نمایش علاقه داره و مدتی است که تمرکزش بر آمیختن آموزش و سرگرمی و بازی در بسترهای جدید تکنولوژی است. کلا هم کار کردن در کنارش خوش می گذرد و به همه اطرافیانش کلی انرژی می دهد.

زهرا بلوکی

سر ارزیاب

زهرا از روانشناسی به مدیریت آموزشی مسیر تحصیلاتش رو تغییر داده؛ دقتش در بررسی رفتارها در کانون ارزیابی باعث شده که تحلیل های رفتاریش رو به عنوان محتوای کمک آموزشی برای پرورش ارزیابان دیگه به کار ببریم. فارق از دقت و کیفیت در کارش، مادر بی نظیری هم هست و همواره تعادل رو بین علایق کاریش و همسر و فرزندانش حفظ کرده

ایمان سرایی

مترجم و مشاور منابع انسانی

خوش ذوق باشی، مترجم باشی، فوق لیسانس منابع انسانی هم داشته باشی، دیگه چی میمونه جز ترجمه هم زمان کارگاه های بین المللی و کتاب های روز مدیریت! ایمان علاوه بر این ها یک فیلم باز و سریال بین حرفه ای محسوب میشه و تحلیل های جالب مدیریتی در خصوص بعضی از این ها داره. احتمال داره صداش رو توی بعضی از پادکست های حوزه مدیریت شنیده باشید.

ایران رادمنش

سر ارزیاب

ایران رادمنش بعد از بازنشستگی از مرکز آموزش مدیریت دولتی تازه دوره دکترای رفتار سازمانی رو شروع کرد، لابد میپرسین چرا؟ چون کوله باری از سوال داشت و میخواست بیشتر یاد بگیره، به قول یکی از دوستانش که گفته بود میخواست دکترای واقعی بگیره. ظریف ترین نکات در ارزیابی رو یادداشت میکنه و خیلی هم سریعه.

حمزه جمشیدی

مدرس و سر ارزیاب

حمزه شاید بیش از چند هزار نفر رو ارزیابی کرده اون هم با این سن کم به نسبت تجربه اش؛ و شاید بیش از عموم مردم آمریکا در مورد سیاست های آمریکا اطلاع داره، زندگی مجازی خیلی فعالی داره و امکان نداره شما اینستاگرام رو باز کنی و یک نکته آموزشی یا استوری از حمزه نبینی.

فاطمه کرمی

سر ارزیاب و مدرس

فاطمه بسیار سخت کوش و مسئولیت پذیر و منضبط هست، یک مدیر عمومی قدرتمند که از بازرگانی و فروش بین الملل گرفته تا تحلیل، برنامه ریزی و منابع انسانی تجربیات موفقی داشته و داره. یکی از مهمترین علایقش ایران هستش، از خلیج عسلویه گرفته تا کویر یزد و جلگه گیلان.

سیامک فارسی

ارزیاب و کارشناس تجربه یادگیری

سیامک خان از اون آدم های پرانرژی و جسور هست که دوست داره تجربه های جدید داشته باشه و مشتاق ارتباط گرفتن با آدم های جدید هست. البته بماند که سیبیل منحصر به فردش ابهت مثال زدنی میده بهش! سیامک یه آدم خلاقه که به هنر علاقه منده و در نمایش و تئاتر هم نقش آفرینی می کنه.

نصیبه پروین

روانشناس و ارزیاب

دکتر روانشناسی که با شدت فراوان به اخلاق پژوهشی وفاداره، خدا نکنه بخوای باهاش بحث بی پایه کنی، چون تک به تک کلماتش رفرنس داره و تا چیزی رو با چند مرجع مهم دو سه باره چک نکرده باشه نه چیزی میگه نه چیزی رو میپذیره. حالا حساب کنید به عنوان مدیر علمی در برنامه ی توسعه ای چه میکنه.

مرتضی روغنی

سر ارزیاب و مدرس

مرتضی به واسطه فعالیت عمیق در حوزه تعالی سازمانی، دارای چشم‎انداز سازمانی خیلی جامع و سیستماتیک هست و از طرفی دیگه بخاطر خلق‎وخویی نرم و علاقه‎مندی به حوزه‎ی مهارت‎های نرم و مطالعه در آن، خیلی به آموزش افراد کمک می کند. مرتضی آدم حمایتگری هست و خیلی هم دقیق و وقت شناسه.

بهزاد نورحسینی

سر ارزیاب، منتور و مدرس

بهزاد مصداق اون جمله معروف فیلم های وسترن هستش که میگن این مرد پشت اون ستاره حلبی قلبی از طلا داره! پشت اینهمه تفکر و جذبه هم کوهی است از محبت و رفاقت. چون خیلی هم تجربه در محیط های صنعتی (مثل خودرو سازی) داره تو کمک به شرکت ها و صنایع بزرگ خیلی ازش کمک میگیرند، خلاصه سالها در بخش های مختلف از برنامه ریزی گرفته تا بازاریابی بین الملل کار کرده. یکی از علایقش مدرسه است، یعنی عاشق تحلیل و بازآفرینی مدل های آموزشی مدرسه هاست و البته خب خیلی جدی هم در این حوزه تحقیق و کار میکنه.

حامد کمالی

ارزیاب و منتور

حامد در کنار دقت و موشکافی منحصر به فردی که دارد، مصداق رفتار نرم و تاثیرگذار است و به خاطر خیرخواهی و اخلاق خوبش، عجیب همه جذبش می شوند. یک مهندس مکانیک با تحصیلات تکمیلی مدیریتی است و به دلیل تجارب مدیریتی اش، به مسائل مالی، بازرگانی و منابع انسانی اشراف بالایی دارد و بسیار هم مشتاق یادگیری! تو صف یادگیری همیشه از نفرات اول هست و خوب و سریع هم یاد می گیرد.

ابراهیم خان بهزادی

سر ارزیاب و مدرس

ابراهیم بهزادی از اون آدم های خیلی صبور و مهربونه. یک مدیر بازنشسته ی عملگرا که سال ها در زمینه های مختلف مرد عمل بوده و هست و بعد از بازنشستگی نیز همچنان با انرژی و صبر و حوصله مشغول به جلو راندن چرخ دنده ارزیابی، مشاوره و انتصابات مدیریتی است و الگوی خوبی برای ما نشایی هاست.

فهرست